Hakkımızda

Tarihçe


Türkiye’nin en büyük doğrudan satış şirketi olma yolunda ilerleyen, sağlık ve kozmetik sektöründe, İlklerle başlayıp ilklerle süren başarı hikayesinin temelleri, 1950 yılında kendini bilime ve ilaç üretmeye adayan Dr. Cevdet Tuna ile atıldı.


Dr. C. Tuna, Almanya Goethe Enstitüsü’nde Tıp Eğitimi sonrası Türkiye’ye dönüş yaptı ve 1950 yılında Tan Laboratuvarlarını kurdu. Geliştirdiği yüzlerce farklı formülde ilaç üretimi yaptıktan sonra kimyevi hammadde tedarik etmek üzere Tan Ecza Deposu’nu kurarak 14 bin eczacı müşteriye hizmet verdi.


Dr. C. Tuna, oğlu Hakan Tuna ile 1985 yılında kozmetik ve kişisel bakım sektörüne girdi. Likit ürün üretimi yaparak sektörde varlığını sürdüren ve ihracattaki büyük başarısıyla Tan-Alize Kozmetik ek yatırımlarla büyümeye devam etti.

2003 yılında Farmasi ve Dr. C. Tuna markası doğdu. İhracat pazarında birinci olan Farmasi 2010 yılında doğrudan satış sistemine geçti. Doğrudan satış kanalında Türkiye pazarında ilk sıralarda yerini aldı.Hakkımızda


Farmasi, Farmasotik; ilaç kalitesinde kozmetik üretim anlayışı, sağlıklı ve kaliteli geniş ürün portföyü ve kazançlı iş fırsatı ile herkesin hayatına ve hayallerine dokunabilen bir marka. İnsanların özellikle kadınların hayallerinden ilham alarak geliştirilen ürünler ve kazançlı iş modeli ile insanlara kendi potansiyel ve güzelliklerini keşfedebilecek essiz bir fırsat sunuyor.


Farmasi ve Dr. Cevdet Tuna markaları tüm ürünler, Farmasi laboratuvarlarında, insan sağlığını koruyan, en yüksek kalite standartlarında ve çevre dostu yöntemlerle üretiliyor. Bağımsız uluslararası firmalar tarafından verilen sertifikalar da formüllerin güvenilirliğini tescil ediyor.


Farmasi, zengin ürün çeşitliliğiyle her zevke ve ihtiyaca yönelik makyaj, cilt bakım, saç bakım, kişisel bakım, parfüm, gıda takviyesi, Dr. Cevdet Tuna’dan özel formüllü doğal bileşen kullanılan ürünler ve Mr. Wipes markalı ev temizlik ürünleriyle ürün gamını her geçen gün genişleterek tüketici ihtiyaçlarına çözüm buluyor.


Günümüzde 2 bini aşkın ürün çeşidiyle hizmet veren Farmasi, ürünlerini İstanbul Ömerli’de bulunan 100.000 m² büyüklüğü olan ve yıllık 500 milyon üretim kapasitesi bulunan tesisinde üretiyor. Sektördeki teknolojik gündemleri yakından takip eden Farmasi, üretim tesisinde son teknoloji dijital makinaları kullanıyor.


Üst Yönetim

 

Emre Tuna kimdir?

 

Emre Tuna, Farmasi Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Kuzey Amerika (ABD, Meksika, Kanada ve Porto Riko), Avrupa Birliği, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden sorumlu başkan vekilidir. Farmasi Amerika dahil, 29 ülkeye doğrudan satış yapmakta, 4 milyon girişimcisi, 2000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Emre Tuna, Farmasi kozmetiğin kurucusu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk doktorlarından Dr. Cevdet Tuna’nın torunu ve Tuna Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir.

 

22 Mayıs 1994 İstanbul doğumlu olan Emre Tuna, 2013 yılında Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Amerika’da devam etmiştir. University Of Southern California’da İşletme ve Endüstri Mühendisliği okuyan Tuna, aynı zamanda pilotluk eğitimi de almıştır. 2012’den itibaren Farmasi’de farklı görev ve sorumluluklar alan Tuna, 2016’da Farmasi’ye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış, aynı yıl İş Geliştirme Direktörlüğü görevini de üstlenmiştir.

 

 

Emre Tuna

Doğum

22 Mayıs 1994
İstanbul, Türkiye

Eğitimi

University Of Southern California, Koç Lisesi

Mesleği

CEO

Organizasyon

 Farmasi

Ebeveynleri

 

 

Kardeşi

Hakan Ömer Tuna
Özlem Tuna

 

Sinan Tuna

 

 

 

Sinan Tuna kimdir?

 

18 Kasım 1996 İstanbul doğumlu olan Sinan Tuna, Koç Lisesi'nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Londra'da devam etmiştir. Regent's Üniversitesi'ndeki İşletme ve Finans Mühendisliği eğitiminin ardından, Farmasi’de satış, pazarlama ve iş geliştirme departmanlarında görev almıştır.

2017’de Londra’da Bilgi Hizmetleri Şirketi Gartner’da yaklaşık 1 yıl Satış Yöneticisi pozisyonunda çalışmıştır. 2018 yılında Farmasi'de İş Geliştirme Direktörü görevini üstlenmiş olup 2019 yılı itibariyle de yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Aralık 2019’da Fortune 40 yaş altı 40 listesine en genç isim olarak girmiştir.

Sinan Tuna 2020 yılında, ABD, Meksika, Kanada ve Porto Riko'dan sorumlu olduğu Farmasi Kuzey Amerika CEO'luk görevini atanmış ve önemli projelere imza atmıştır. Farmasi, Amerika Birleşik Devletleri dahil 29 ülkeye doğrudan satış yapmaktadır, globalde yaklaşık 4 milyon girişimci ve 2000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Sinan Tuna'nın dedesi Dr. Cevdet Tuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk doktorlarındandır. Sinan Tuna üçüncü nesil olarak, Farmasi yönetiminde devam etmektedir.

 

Sinan Tuna

Doğum

18 Kasım 1996
İstanbul, Türkiye

Eğitimi

Regent’s University London, Koç Lisesi

Mesleği

CEO

Organizasyon

 Farmasi

Ebeveynleri

 

 

Kardeşi

Hakan Ömer Tuna
Özlem Tuna

 

Emre Tuna

 

Sosyal Medya Hesapları;

https://www.instagram.com/sinantunaofficial/

https://www.facebook.com/sinantunaofficial/

 

 

/